Milé i praktické vánoční dárky pro radost od českých firem

Připravili jsme výběr dárků, kterými můžete obdarovat své blízké nebo přátele. Kritériem pro letošní rok bylo, že musí jít o výrobky nebo služby českých firem. Vyberete si mezi našimi tipy?

Foto: Adobe Stock

Někteří lidé upřednostňují nemateriální dárky, které mají určitý přesah nebo charitativní smysl, a pro ty jsme připravili samostatný článek se zajímavými tipy.

Většina lidí má ale ráda dárečky, které dělají radost a mohou je využívat. Vzhledem k tomu, že česká ekonomika není úplně v kondici a řada firem se dostává do potíží, bylo kritériem pro letošní vánoční výběr to, že jde o zajímavé nebo praktické produkty a služby právě od českých firem.

Kousek přírody – papírnictví s přírodními motivy

Příroda zklidňuje, uzemňuje, inspiruje, ukazuje nám svoji krásu a pomáhá nám přijmout přirozený cyklus života. Je pro lidi životně důležitá, byť si to možná tolik neuvědomujeme. Proto se toto malé designové papírnictví s autorskou tvorbou zaměřuje na přírodní motivy. V nabídce má krásné a originální pohlednice, přáníčka pro různé příležitosti nebo printy ve formátu A4 nebo A5, které je možné si zarámovat.

Foto: Kousek přírody

Zajímavé jsou také výrobky v sekci K dotvoření, kde si můžete vybrat obrázky k vymalování nebo nádherné šablony vánočních ozdob, jmelí a květin, které si můžete nastříhat, vybarvit a nalepit, což se může hodit třeba k tvoření s dětmi. A pro ty, kteří nemají stříhání v oblibě, jsou určeny balíčky již nastříhaných květů či vánočních koulí.

Více informací a nákup: www.kousekprirody.com

Remoska – tradice v novém kabátě

Remoska, tradiční pečicí mísa, je doma v českých kuchyních už od roku 1957. Její výhodou je, že je mnohem úspornější než běžná trouba a příprava jídla v ní je rychlá, snadná a zdravá. I díky tomu, že je Remoska nenáročná na údržbu a disponuje nepřilnavým povrchem, přichází jí na chuť i současná mladá generace.

Foto: Remoska

V nabídce má Remoska řadu velikostí pečicích hrnců, od menších určených pro dvě osoby, až po klasickou velkou mísu, ve které si uvaří celá rodina. Doporučit můžeme například model Remoska P32/03 4l Prima Gold, který vychází z tradic a kvality prověřených několika generacemi a zároveň se skvěle hodí do moderních kuchyní. Pří nákupu v e-shopu Remosky je poštovné zdarma.

Více informací a nákup: shop.remoska.eu

Reparáda – elegantní oblečení i pro všední den

Česká módní značka Reparáda letos slaví 10 let své existence a za tu dobu si vybudovala renomé a oblibu mnoha žen. Tvoří elegantní a pohodlné kousky v duchu slow fashion a oblečení je tak šetrné k planetě i lidem. Při výrobě je kladen důraz na přírodní a lokální materiály a důležitým aspektem je i vlastní šicí dílna v Brně.

Foto: Reparáda

Aby si každý mohl vybrat kousky oblečení a materiály, které se mu nejvíce líbí, doporučujeme zakoupit dárkový poukaz. Ten je k dispozici v papírové i digitální podobě a zvolit si můžete částku mezi 500 až 3000 korunami. Zajímavé jsou také dárkové balíčky, které kromě poukazu obsahují ručník na obličej, mýdlo nebo svíčku.

Více informací a nákup: www.reparada.cz

Upraženo – výborná káva s beskydským srdcem

Tato pražírna s výběrovou kávou funguje od roku 2020 a klade důraz na to, aby byla káva vždy čerstvá, pražení proto probíhá v malých dávkách. Majitelé si zakládají na tom, že znají původ kávových zrn a ví, z jaké farmy pocházejí a kolik za kávová zrna dostal farmář zaplaceno.

Foto: Upraženo

Upraženo pravidelně představuje limitované edice své kávy, ať už jde o letní směs vhodnou pro přípravu ledové kávy, nebo speciální směsi pro Halloween či Vánoce. V nabídce mají i kompatibilní kapsle pro Nespresso nebo Dolce Gusto a nechybí ani vánoční balíčky a kávové předplatné.

Více informací a nákup: www.uprazeno.cz

TwoFingers – glamping a odpočinek od ruchu města

Glamping znamená zjednodušeně luxusní kempování a jde o momentálně oblíbený způsob trávení volného času a relaxování. TwoFingers nabízí několik chatek, posedů nebo maringotek uprostřed louky nebo lesa, které jsou krásné, dokonale vybavené a nabízejí ideální příležitost, jak si odpočinout od každodenních starostí.

Foto: TwoFingers

Součástí ubytovacích balíčků jsou také výborné snídaně, které na vás čekají vždy ráno v přepravce před ubytováním. V průběhu dne si můžete objednat další jídlo a občerstvení z lokálních surovin a večer si pak rybu (z vlastního rybníku), maso na grilování nebo párky na opéct na ohni. Vše je připravené tak, abyste nemuseli nic řešit a užívali si okolní přírodu a klid. V nabídce jsou i vouchery na ubytování.

Více informací a nákup: www.twofingers.cz

Více k tématu