Karanténa je jako vakuum. Je pouze na nás, čím ji zaplníme

Nebudeme si nic nalhávat. Prožíváme náročné období a to horší máme ještě před sebou. Některé z nás bude stát koronavirus zmařené dovolené, jiní ztratí výdělky, práci, firmu, vztah. A někdo bohužel zdraví nebo to nejcennější, co máme, život. Chtěla bych ale, abychom nezapomínali na jednu důležitou věc.

Foto: Pixabay
Karanténa je náročná pro všechny, ale každý ji můžeme využít po svém.

Dokud nemáme koronavirus v plicích, máme na výběr.

Máme na výběr, jak se v tomto i nadcházejícím období budeme chovat.

Jak naložíme s časem, který se nám zázračně objevil v našich životech.

Jak naložíme s penězi, které máme.

Komu a čemu budeme věnovat pozornost, lásku, péči a respekt.

Jestli budeme ztráty vnímat jako šílenou nespravedlnost, anebo nové příležitosti. (Uvědomuju si, že ty nejtěžší ztráty, třeba ztrátu našich milovaných, takhle často vnímat nejde. Ale ty menší ano.)

Nezáleží na tom, jestli ztrácíme v tomhle těžkém období lásku, práci, peníze, bydlení, nebo cokoliv jiného. Dokud jsme naživu, tak máme vždycky šanci na nový začátek. A ten může začít právě TEĎ.

To, že jsme teď doma, neznamená, že život skončil. Karanténa je jako vakuum. Je pouze na nás, čím ji zaplníme.

Na gauči můžeme ležet a odpočívat, nudit se, smutnit, číst skvělou knížku, kterou jsme dlouho odkládali, mazlit se s partnerem, poslat přihlášku do soutěže se svým vysněným projektem, anebo koukat na webinář (který je možná zrovna dnes k mání za cenu, která už se nebude opakovat).

Můžeme se cítit osaměle, anebo si povídat na dálku s našimi blízkými v klidu, beze spěchu a tak pozorně, jako nikdy před tím.

Můžeme nedělat nic, dělat si starosti anebo dělat věci, které nás potěší, naplní nebo posunou dál.

Je to pouze na nás.

Nedávno na svém facebooku napsal Jiří Rostecký, zakladatel webu Mladýpodnikatel.cz, úžasnou věc: „Ačkoliv to vypadá, že všichni jsme doma a děláme to samé, tak ve skutečnosti každý z nás dělá něco jiného a prožívá svůj vlastní příběh. Slyšel jsem už spoustu úvah o tom, jak se situace dál vyvine, ale ve výsledku jsou to jenom dohady a zbožná přání. Já si přeji, aby ty naše příběhy skončily dobře a abychom se jednou v budoucnu otočili a řekli si, že jsme se díky nim stali tím, čím skutečně chceme.“ (Celý příspěvek a další povzbuzující slova nejen pro podnikatele najdete na jeho profilu.)

Jak vyplňujete své „koronavirové dny“? A držte se!

Foto: Pixabay

Více k tématu