Tři důležité věci, které mi dává život se zvířátkem

Až když o něco nebo o někoho přijdeme, tak si zpravidla plně uvědomíme, jakou pro nás měli hodnotu. To jsem si opět uvědomila, když jsem přišla o svoji chlupatou parťačku.

Foto: Pixabay
Zvířátko je vydatný mindfulness trénink a příjemná terapie.

1. Věrný parťák

Zvířátko je skvělý parťák a bere nás takové, jací jsme. Moje králice neřešila, jestli jsem moc hubená nebo proč jsem pokazila to jednání v práci. Každý den mě měla ráda stejně. Zvířátko, na rozdíl od lidí, v pohodě zvládá bezpodmínečnou lásku. (Dobře, nejsem si jistá, jestli všechna – možná pro kočky a další podobné tvory to neplatí? 🙂 )

Podporovala mě svojí malou zvířecí láskou. Vždycky, když mi bylo nejhůř, měla jsem hrozný den nebo jsem byla nešťastná, moje malá králička si mi vylezla na břicho, lehla si a hřála mně svým malým tělíčkem. A naopak, když mi bylo dobře a vše bylo v pořádku, tak lítala po pokoji a zlobila, kousala mě do špeku na bocích, dělala lumpárny a často mě rozesmála. A někdy i trénovala moje pevné nervy. 🙂

Zvířátko je super parťák, a čím déle a lépe se známe, tím je náš vztah krásnější. A více naplňující.

Zvířátko také dotváří domov. Vnímám zvířátko jako takovou „jistotu“ a zakotvení v životě. Vždycky, když jsem se vracela domů a našla mojí chlupatou kuličku v kleci, cítila jsem teplo domova a určitou stabilitu. A klid.

2. Útěk ze světa lidí

Občas se mi stává, že jsem zahlcená lidmi a unavená „naším lidským“ světem. Plným výmluv, honění prospěchu, hraní si na něco a zbytečných komplikací. V tu chvíli jsem se chodila uklidit k mé králici. Stačilo s ní strávit krátký čas a měla jsem pak zase pocit, že je svět v pořádku a dává smysl.

Život zvířátka funguje podle jednoduchých principů. Bez ohledu na okolnosti ji vždy nejvíc zajímal průzkum okolí, čerstvá tráva, nejlepší pelíšek na spaní, pohlazení nebo mrkev.

Zvířátko je upřímné. A taky skvělý trenažer přijetí se vším všudy. Když na mě neměla náladu, tak prostě zavrčela a šla pryč.

Zvířátko je vydatný mindfulness trénink a příjemná terapie. Moje králice žila zásadně v přítomnosti a nutila mě být přítomná také, s ní (protože jinak by mi rozkousala gauč :-D).

3. Spojení s přírodou

Život se zvířátkem pro mě znamená přímé propojení s přírodou. Většinu času se od přírody cítím odpojená, více se k ní přibližuju při péči o rostliny a trávením času mezi stromy. Ale teprve při budování vztahu se zvířátkem a každodenní péči se cítím uzemněná, pěkně těsně ve spojení s přírodou. Cítím se živá a součástí něčeho většího.

A tohle všechno mi teď chybí. 🙁

Jak vnímáte život se zvířátkem vy?

Foto: Pixabay

Více k tématu