Sex v čase koronaviru: Jak si udržet jiskru v partnerství

Řada párů nyní prochází zcela novou výzvou – být spolu po většinu dne či dokonce 24 hodin denně. Na to většina z nás není zvyklá! A tak i když si během každodenního života většinou přejeme trávit se svým milovaným či milovanou více času, můžeme se nyní neustálou přítomností toho druhého cítit zahlceni. Jak si při zvládání práce z domova, kolidujících volnočasových zájmech, zvýšených nárocích na chod domácnosti či existenčních obavách udržet chuť druhého vášnivě pomilovat?

Foto: Freepik
Kromě parťáků v krizi jsme také milenci.

I my s přítelem této výzvě den za dnem čelíme. Naštěstí si však uvědomujeme, že jsme kromě parťáků v krizi také milenci. A naše sexuální štěstí je stále důležité. Které z našich způsobů na zachování apetitu by mohly pomoci i vám?

1. Zůstaňte sexy

Ač kvůli omezením oba pracujeme z domova, a nemáme tak důvod, proč se za celý den převléknout z pyžama, stále se chceme sami sobě i sobě navzájem líbit a přitahovat se. Líbíte se vašemu partnerovi v šatech, které nosíte pouze do společnosti? Vezměte si je na sebe i doma. Stejně tak se můžete hezky nalíčit nebo si zjemnit kůži kokosovým olejem. Přemýšlíte nad tím vyzkoušet nový parfém? Možná právě nová neznámá vůně může být impulzem k vášnivému sblížení.

Podobné platí i pro muže. Vaši partnerku může potěšit, že si i nadále pravidelně zastřihujete vousy nebo dbáte na svou fyzickou kondici. Sledovat vás při cvičení může být pro ni navíc celkem poutavým zážitkem.

2. Udržujte se v napětí

Každý vášnivý polibek nebo pohlazení intimních partií nemusí nutně vést k vyvrcholení. Denní drobné hrátky bez zakončení však pomáhají budovat sexuální napětí. A navíc také zlepšují náladu. Dopřejte si možnost po sobě v průběhu dne či několika dní toužit. Laškujte spolu a drážděte se v průběhu všedního dne.

3. Hrajte si

Je čas vyjmout z šuplíku hračky, na které se většinou při nedostatku času nebo energie nedostane. Porozhlédněte se také po tom, co by vás bavilo vyzkoušet. Možná je právě teď doba, kdy si konečně objednat párový vibrátor. Ač se kvalitní pomůcky od značek jako We-Vibe nebo LELO prodraží, jedná se o investici do produktů, které vám budou dělat radost dlouhodobě.

Možností jak si hrát je ale celá řada. Chystáte se už nějakou dobu zkusit natočit domácí video? Teď je skvělá příležitost, kdy máte dostatek času na přípravu vaší scény. Uvažovali jste vyzkoušet masážní svíčky? Zažehněte nejen je, ale i svou uvolněnost a hravost.

4. Objevujte

Kdy naposledy jste se partnera zeptali, kde ještě by si od vás přál dotýkat? Objevujte nové erotogenní zóny, ale i afrodiziaka, masážní techniky nebo celé oblasti sexuality jako je BDSM či spirituální sex, například v podobě tantry. Věděli jste o tom, že existuje spirituální odnož BDSM? Využijte online přístupu k volně dostupné inspiraci.

5. Nevzdávejte se sebepotěšení

Užíváte si čas, kdy slast můžete věnovat pouze sami sobě? Nevzdávejte se toho! To, že je partner s vámi doma neznamená, že nemůžete mít potřebu či náladu užít si bez jeho přítomnosti. Buďte k sobě laskaví a dopřejte si soukromé chvilky.

Pokud však chcete využít času ke společnému objevování sexuality, i tak můžete partnera svými zvyky obohatit. Zkoušeli jste spolu masturbovat nebo si společně pustit oblíbené snímky toho druhého? Sdílet spolu své fantazie? Vědět, co druhého vzrušuje, může do společného sexu přinést nový rozměr.

6. Zajistěte si klid

Odpojte se od online světa a telefonů a nalaďte se na čas, kdy se budete věnovat pouze jeden druhému. Jste zároveň rodiče, kteří mají pro sebe díky péči o děti žalostně málo soukromí? Zvykněte si používat zámek na dveřích ložnice, případně si jej pořiďte.

Požádat své rodiče, zda byste k nim mohli na pár hodin své ratolesti odvézt, teď z bezpečnostních důvodů pochopitelně nemůžete, přesto však prarodiče mohou pomoci tím, že vnoučata „pohlídají online“ – přes Skype či WhatsApp. Také se v hlídání dětí můžete prostřídat se sousedním párem, který se nachází ve stejné situaci.

Ta nejlepší řešení však často bývají ta nejjednodušší: požádejte své děti, aby si chvilku hráli bez vás. Možná budete překvapeni, jak snadno najdete pochopení u svých dětí, když je požádáte o to, že byste chtěli strávit hodinu, kdy se budete věnovat pouze sami sobě, a poté se k nim opět připojíte.

Nedostatek soukromí však není jedinou nesnází, se kterou se rodiče potýkají. Nedostatek energie je hned v těsném závěsu za tou první zmíněnou. Je zcela pochopitelné, že se po celodenním hlídání dětí a navíc často i prací z domova, cítíte unaveni. Sex a pobyt v náruči toho druhého vám však může energii opět dodat. Čím lépe vám bude na duši i na těle, tím více síly do dalších dní budete mít. Vždy můžete zkusit jen krátkou, nezávaznou předehru, a společně se pak rozhodnout, zda ji rozvinout v něco víc.

7. Nezůstávejte v hádce a usmiřte se

Dlouhotrvající společnost toho druhého může snadno svádět k hádkám a rozmrzelosti. Zůstat pohádání na malém prostoru ale není žádná výhra, a hlavně je to ztráta času. V takových případech je intimní sblížení pochopitelně to poslední, na co máte náladu.

V případě záblesku konfliktu vám může pomoci přesunout závažnou konverzaci na později, a dopřát si místo svárlivého rozhovoru procházku, při které si každý zvlášť ponechá čas na prodýchání vlastních emocí a srovnání si myšlenek. Pokud potřebujete partnera o něco požádat, zkuste vaši žádost formulovat tak, jak by bylo příjemné, aby o danou věc partner poprosil vás.

Rozpory přicházejí a odcházejí, posílit však můžou ty páry, které se pomocí nich dokážou sblížit, a především se sladce usmířit po jejich odeznění.

Foto: Designed by yanalya / Freepik

Více k tématu