Lidé si nevybírají své sny. Sny si vybírají je

To, co si však vybrat můžeme, je způsob, jak s nimi naložíme. Máte odvahu splnit si ty své?

Foto: Pixabay
Jdete za svými sny, anebo na něco pořád čekáte?

Nezáleží na tom, čím se zabýváme či jak moc naplněný život žijeme. Každý někdy potřebujeme povzbudit a ujistit se, že naše úsilí dává smysl. Vyslechnout si přesvědčivá slova, že je hloupost se vzdávat a je naší povinností plnit si své sny. Načerpat podporu od blízké osoby, nebo třeba od řečníka z videa na internetu.

Takové je například video Prince Ea Everybody dies, but not everybody lives. Přinášíme vám volný překlad, video naleznete na konci článku. Doporučujeme pustit si ho pro načerpání Princova nakažlivého odhodlání a energie! 🙂

Každý z nás umře. Ale ne každý žije!

Není to smrt, čeho se většina lidí bojí. Je to dostat se ke konci života s vědomím, že jsme nikdy opravdu nežili.

V jedné nemocnici proběhla studie, ve které požádali 100 lidí, kteří byli na sklonku svého života, aby popřemýšleli nad tím, čeho nejvíce litují. Téměř všichni řekli, že nelitovali toho, co udělali, ale toho, co neudělali. Věcí, které neriskovali, snů, které si nesplnili. A proto se ptám, budou tvá poslední slova: KDYBYCH JÁ JEN…?

Ty, vzbuď se! Proč existuješ? Život není od toho, aby jen tak plynul. Abys jen čekal na víkend a platil nájem. Ne! Nevím toho moc, ale vím tohle: Každá osoba na této planetě má svůj dar. Omlouvám se komunitě černochů, ale už nemůžu předstírat. M. L. King neměl sen, ten sen měl něj. Lidé si nevybírají své sny, sny si vybírají je. Takže ta otázka, na kterou se ptám, je: máš odvahu na to vzít ten sen, který si tě vybral? Nebo ho necháš odejít, proklouznout mezi prsty?

Naučil jsem se něco o letadlech. Bylo to opravdu překvapivé. Bavil jsem se s jedním pilotem a ten mi řekl, že spousta cestujících si myslí, že letadla jsou nebezpečná v letu. Ve skutečnosti je ale pro letadla mnohem nebezpečnější zůstat na zemi. Říkám si: „Co?“ A on mi pověděl, že letadla na zemi trouchniví, začnou se objevovat poruchy, přestanou pořádně fungovat, a to mnohem rychleji než ve vzduchu.

Jak jsem odcházel, pomyslel jsem si: Jo, to dává smysl. Protože letadla byla postavena pro život v oblacích. A každý člověk byl stvořen, aby žil sen, ten, který je schovaný uvnitř. Takže v podstatě největší ztráta je zůstat nohama na zemi, bez toho, aby vůbec vzlétl.

Většina z nás se bojí zlodějů, kteří přijdou v noci, aby nás okradli. Ale v mysli je mnohem větší zloděj, zloděj, který krade sny. Jmenuje se POCHYBNOST. Když ho uvidíš, drž ho daleko od dětí, protože tenhle zločinec zabil mnohem více snů, než kdokoli jiný. Je mnohem lépe schovaný, jako virus, který tě zanechá slepým a rozpolceným, který tě promění v „TAK NĚJAK“.

„TAK NĚJAK“ je smrtelným, „tak nějak“ chce změnit práci, „tak nějak“ se chce dostat do kondice. Je to jednoduchá matika, žádná složitá čísla. Pokud „tak nějak“ něco chceš, taky toho „tak nějak“ dosáhneš.

Co je tvůj sen? Co rozzáří tvou mysl? Nemůžeš to „tak nějak“ chtít, musíš to chtít celým svým srdcem. Překážky? Samozřejmě že budou! Hodněkrát spadneš, ale kdo to počítá… Jen si pamatuj, neexistuje nic jako snadno přemožitelná hora. Pokud se chceš dostat na vrchol, musíš jít přes příkré mosty. Objeví se věci, které tě vystresují, uvedou do deprese. Ale nechej mě ti říct jednu věc: Steven Spielberg byl ze školy odmítnut třikrát. Třikrát, ale nevzdal se! Televize vysílá Oprah, které bylo řečeno, že tam nemá co dělat. Ale ona se nevzdala. Kritici řekli Beyoncé, že neumí zpívat. Prošla si depresí, ale nevzdala to.

Dárek jménem život

Problémy a kritici jsou předchůdci velikosti, tak to v tomto vesmíru funguje a nikdo tomu neuteče. Můžeš si vybrat: bolest, která vede k úspěchu, nebo agónie a lítost. Moje rada zní: nepřemýšlej dvakrát.

Byli jsme obdarováni dárkem, dárkem, který se nazývá život. Takže to nezkaž. Teď máš šanci. Nejsi definovaný minulostí, ale rodíš se každou chvíli. Takže žij TEĎ. Někdy musíš skočit a nechat svá křídla narůst během pádu dolů. Měl bys to zkusit před tím, než čas vyprší. Nedostaneš šanci to udělat znovu.

A vím, že zním, jako že dávám kázání, mluvím silně. Ale pokud svůj dar nepoužiješ, tak nejen že nenajdeš své poslání, ale svět přijde o hodně. Tak jaký máš dar? Jaký máš nápad? Jaký lék? Jaká schopnost se v tobě schovává a čeká, až ji přineseš do tohoto UNIVERZA? „Uni“ znamená jeden, „vers“ je píseň. Máš svou roli, kterou v této písni hraješ. Tak vezmi mikrofon, buď statečný, postav se na pódium. Nemůžeš jít zpět a dostat úplně nový začátek. Ale můžeš začít teď a vytvořit nový konec.

Máte svá oblíbená motivační videa, která vám vždy zaručeně zvednou náladu a napumpují vás odhodláním?

Foto: Pixabay

Více k tématu